Nitrojen Gazı

Lastikleri Nitrojen Gazı ile Doldurmak Ne İşe Yarar?
Lastik içerisinde yer alan oksijen gazı yerine tercih edilecek olan nitrojen gazının oldukça çok faydası var. Bu gaz lastik içerisinde normal hava gibi nem oluşturmuyor. Bu sayede lastik içinde ve jantta korozyon meydana gelmiyor.

Uzun Ömürlü Mü?
Lastik içerisinde kullanılan bu gaz uzun ömürlü bir lastik sağlar. Lastiklere nitrojen gazı eklenince nem oluşumunun engellenmesi lastiğin içerisinde yer alan çelik kuşakları, çember telleri, jantı ve supapların kullanım ömrünü uzatır.

Nitrojen Gazı Farklı Etkiler Ortaya Çıkarır mı?
Bu gazın lastik içerisinde oluşturduğu belli başlı etkiler var. Ancak bu etkilerin tamamı olumlu yönde. Hava gibi ısınmayan nitrojen sayesinde fren yaptığınızda daha yüksek bir verim alırsınız. Lastik içerisinde herhangi bir oksitlenme yapmayan bu gaz sayesinde bütün riskleri en aza indirmiş olacaksınız. Ortaya çıkardığı en büyük etki ise uzun ömürlü sağlam lastik kullanımı.
Tam Olarak Nasıl Doldurulur?
Lastik nitrojen dolumu esnasında öncelikli olan lastik içerisinde yer alan oksijen tamamen boşaltılır ve ilk nitrojen gazı basılır. Bu işlemin ardından az da olsa lastik içerisinde oksijen kalacaktır. Doldur boşalt işlemi ikinci kez yapılır ve %100 nitrojen gazı basılmış olur.

İndirim, duyuru ve kampanyalardan haberdar ol.